VALİ AHMET HAMDİ NAYİR HAVA ŞEHİTLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Kütahya’da başladı. 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 1. yılı sebebiyle düzenlenen ve bir hafta sürecek olan Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kütahya Hava Şehitliği ziyaret edildi.

Genciyle yaşlısıyla, 7'den 70'e çok sayıda vatandaş şehitleri anmak üzere Kütahya il protokolü ile Hava Şehitliği’nde bir araya geldi. Her kabrin başında bir genç Yasin-i Şerif okudu.

Şehitlerin kabirlerinin tek tek ziyaret edilip gül bırakıldığı ziyarete Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Vural Kavuncu, İshak Gazel ile Ahmet Tan, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilici, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Baro Başkanı Ahmet Atam, Vali Yardımcısı Sedat Oktar, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kabir ziyaretlerinin sonrasında İl Müftülüğü görevlileri Kur’an-ı Kerim okudu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından vatanın birliği ve dirliği için dua edildi.

“15 TEMMUZ’DAN DERS ÇIKARMALIYIZ”

Şehitleri minnet ve şükranla andıklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin 1 hafta devam edeceğini söyledi. 15 Temmuz’da yaşananların unutulmaması ve ders çıkarılması gerektiğinin altını çizen Vali Nayir, “Bugün 15 Temmuz dolayısıyla bütün şehitlerimizi rahmetle anmak üzere Hava Şehitliği’nde bulunuyoruz. Halkımızın ve bütün kurumlarımızın desteğiyle birlikte çocuklarımızın her şehit kabri başında Yasin-i Şerif okuduğu güzel bir program icra ettik. Yaşlılarımızla, gençlerimizle bütün Kütahyalılarımızla birlikte şehitlerimizin ülkemize olan fedakarlığını anarak onları da ülkemizin birer asli elemanı olarak bizlere faydası olan, geleceğimize büyük fedakarlıklar yapan kişiler olarak Kur’an-ı Kerim ve dualarımızla anıyoruz. Bugün başlayan 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma programımız 1 hafta boyunca devam edecek. Tüm bunlarla o tarihi, yaşadığımız hadiseyi halkın daha iyi anlaması ve ders çıkarmamız için bu programları icra ediyoruz” diye konuştu.

İhsaniye Köyü Mezarlık Mevkiinde meydana gelen trafik kazasında şehit düşen Jandarma Er Çınar Taş’a Allah’tan rahmet dileyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bugün istemediğimiz bir hadise de yaşadık. Kütahya İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerimiz Jandarma Er Çınar Taş’ı bir trafik kazasında kaybettik. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Maalesef bu topraklarda şehitler tepesi hiç boş kalmayacak gibi duruyor. Bizlere düşen de onların bizlere emanet ettiği bu vatanı en güzel şekilde değerlendirmek, şehitlerimize layık bir millet olarak ülkemiz için elimizden gelenin en fazlasını yapabilmek” dedi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Şehitliği’ndeki ziyaretin ardından beraberinde protokol üyeleriyle birlikte şehitler için düzenlenen mevlid programına geçti. 

Ulu Cami'de düzenlenen mevlitte Kur'an-ı Kerim okundu, tüm şehitler için dua edildi.
 
İSAY2 Galeri